Prowadzisz własną działalność i chciałbyś wziąć udział w kursie na diagnostę samochodowego, ale nie wiesz, czy możesz to zrobić? Znamy odpowiedź na to pytanie! Aby się dowiedzieć, czytaj dalej.

Czy własna działalność przeszkadza w zostaniu diagnostą samochodowym?

Tak naprawdę odpowiedź brzmi: „To zależy”. Teoretycznie, jeżeli masz odpowiednie wykształcenie i udowodnisz, że faktycznie prowadzisz swój warsztat samochodowy, np. przedstawiając faktury za wymagany okres (np. pół roku, rok), to praca we własnej firmie powinna zostać uznana za niezbędne do szkolenia doświadczenie.

W sprzyjających warunkach nie powinieneś mieć problemów z zarejestrowaniem się jako diagnosta. Niestety, w niektórych urzędach to się nie sprawdza. Zdarzają się urzędnicy, którzy nie akceptują faktur i jednoosobowych działalności gospodarczych.

Jeśli masz własną działalność i świadczysz usługi jako mechanik samochodowy w innym warsztacie samochodowym, to sytuacja wygląda zupełnie tak samo, jak w przypadku prowadzenia własnego zakładu.

Dlaczego urzędnik może nie chcieć zarejestrować Ciebie jako diagnosty samochodowego?

Tak naprawdę urzędnik, który miałby zarejestrować Cię jako diagnostę, nie ma pewności, czy wykonujesz pracę samodzielnie, czy masz od tego ludzi. Najlepiej będzie, jeżeli zorientujesz się, który wydział komunikacji akceptuje samozatrudnionych i się tam zameldować i dopiero wtedy zarejestrować jako diagnosta.

Co zrobić, jeśli mimo wszystko urzędnik nie chce przyjąć Twojego doświadczenia z własnej działalności gospodarczej?

Jeżeli bardzo zależy Ci na zrobieniu kursu na diagnostę samochodowego i pracy w tym zawodzie możesz po prostu zrobić praktyki w innym niż Twój zakładzie mechaniki samochodowej.

Podsumowanie

Jeśli dopiero planujesz swoją karierę zawodową i chciałbyś zostać w przyszłości diagnostą samochodowym, sprawdź wszystkie wymagania, jakie musisz spełnić, żeby móc nim zostać. Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj.

Od wielu lat pomagamy kandydatom na diagnostę samochodowego w uzyskaniu uprawień pracy w zawodzie. Naszą misją jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem, które przybliży Cię do upragnionego zawodu diagnosty na stacji diagnostycznej.

Call Now Button