Skończyliśmy kurs na Diagnostę Samochodowego, dostaliśmy zaświadczenie ukończenia kursu, jak wypełnić wniosek na egzamin kwalifikacyjny? gdzie z nim pójść? i w ogóle co dalej?

Wniosek na egzamin kwalifikacyjny

Aby zapisać się na egzamin państwowy należy wypełnić wniosek o dopuszczenie do egzaminu kwalifikacyjnego dla diagnostów samochodowych (pobierz wniosek). Sprawa niby łatwa, ale często przysparza wiele problemów, ale o tym poniżej.

Instrukcja wypełniania

Wniosek najlepiej wypełnić zgodnie z instrukcją, która znajduje się tutaj: instrukcja jak wypełnić wniosek. Dokument jest formie pliku pdf i jest tak sprytnie skonstruowany. Możemy go edytować, a potem drukujemy tylko stronę nr 2. Nie zapomnijmy go podpisać!

Jeśli chcemy sprawdzić wolne miejsca na egzamin możemy wejść tutaj lub skorzystać z odnośnika wewnątrz wniosku.

Zapisy na egzamin

Teraz sprawa się lekko komplikuje, system działający w Transportowym Dozorze Technicznym jeśli chodzi o egzaminy jest dość specyficzny. Informacja o dostępnych miejscach nie jest do końca wiarygodna. Nie należy się tym sugerować i we wniosku nie możemy podawać konkretnych dat rozpoczęcia egzaminu. Zdarzało się tak, że niedoszli diagności wpisywali daty we wniosku i mimo tego zostali odrzuceni z powodu dużej ilości zainteresowanych. Wtedy trzeba ponownie wypełniać wniosek i kolejny raz składać go w TDT. Jest na to sposób, zamiast daty musimy wpisać “Najbliższy wolny termin”. Dzięki temu dany wniosek będzie przesuwany, aż trafi na termin z dostępnymi miejscami.

Po złożeniu wniosku, możemy monitorować jego status wchodząc na stronę TDT tutaj

Call Now Button