Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich naszych kursantów i osób myślących o nowym zawodzie diagnosty samochodowego. W lipcu 2020 roku TDT ruszył z  egzaminami dla diagnostów samochodowych oraz diagnostów uzupełniających swoje uprawnienia. 

Jak wygląda Egzamin TDT?

Osoby przeprowadzające egzamin TDT cały czas uwzględniają bieżący stan epidemiologiczny w Polsce i na podstawie tego dobierają środki zapobiegawcze i bezpieczeństwa. Tak więc do egzaminu TDT na diagnostę samochodowego przystąpi osoba jest zdrowa. Oznacza to, że taka osoba:

  • Musi mieć temperaturę niższą niż 37,3 stopni Celsjusza. 
  • Nie wykazuje takich oznak jak: męczący kaszel i duszności, kłopoty z oddychaniem, bóle mięśni, utrata węchu i smaku.
  • Dba o higienę kaszlu i kataru podczas egzaminu. Nawet jeśli zdarzy się lekki kaszel lub katar to zdający jest zobowiązany do dbania o higienę z pieczołowitą uwag. 
  • Jest zobowiązana do noszenia maseczki lub przyłbicy podczas całego egzaminu. Dodatkowo obowiązkowe są rękawiczki oraz środki dezynfekujące do rąk. Wszystkie środki bezpieczeństwa, oprócz płynu do dezynfekcji, zdający zapewnia sobie we własnym zakresie.

Pierwszeństwo przystąpienia do egzaminu TDT mają osoby, które zostały zakwalifikowane w miesiącach marzec-kwiecień 2020 roku. Jeśli złożyłeś wniosek w tych miesiącach to tutaj możesz sprawdzić status kwalifikacji przystąpienia do egzaminu. Od razu kliknij w zakładce Badania techniczne pojazdów - Egzaminowanie diagnostów.

Link bezpośredni TUTAJ

Dyrektor Transportowego Dozoru Technicznego wznowił tylko egzaminy teoretyczne. Wszyscy egzaminowani muszą niestety poczekać na uruchomienie kursów praktycznych dla kandydatów na diagnostów samochodowych. Warto obserwować stronę TDT o egzaminach. Lista terminów egzaminów powinna być podawana z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem. Większość terminów jest szybko rezerwowana, dlatego jeśli Ci zależy na przystąpieniu do egzaminu to obserwuj stronę aktualności TDT z miesięcznym wyprzedzeniem. Tak jak pisaliśmy wcześniej TDT stale monitoruje aktualną sytuację epidemiologiczną, tak więc może się zdarzyć, że przy natężeniu ilości chorych, egzaminy będą wstrzymane.

Najważniejszy punkt dla każdej przyszłej osoby zdającej egzamin. Lista wymagań formalnych, które musi spełnić egzaminowany jest taka sama. Najważniejsze kryteria potrzebne do przystąpienia do egzaminu TDT to wiek, wykształcenie, doświadczenie. Tutaj przeczytasz więcej informacji o uprawnieniach diagnosty Uprawnienia.

Call Now Button