Przebieg szkolenia

Bezpośrednie informacje na temat jak przebiega kurs na Diagnostę Samochodowego, które są zamieszczone w Dzienniku Ustaw mogą Państwo przeczytać w zakładce “O szkoleniu”. Tutaj postanowiłem przebieg szkolenia opisać własnymi słowami. Nie zagłębiając się w ustawowe detale.

Teoria

Zajęcia zaczynają się od teorii, która będzie przekazana słuchaczom na wykładach. W sali wykładowej zajęcia trwają tydzień. Dzięki przygotowanym materiałom, interpretacja przepisów jest łatwa do przyswojenia. Dodatkowo wykładowcy dokładają wszelkich starań, aby przekazać ją w zrozumiały sposób.

Praktyka

Przebieg zajęć praktycznych ma miejsce na Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów i poza wypełnianiem druków, w głównej mierze wiąże się z badaniem stanu technicznego pojazdów. Na zajęcia z praktyki poświęcimy trochę więcej czasu niż na teorię, bo aż dwa tygodnie. Każdy diagnosta musi być dokładny i szczegółowy. Obowiązkiem jego jest zbadanie każdego elementu, który mógłby potencjalnie stworzyć zagrożenie w ruchu drogowym. Od weryfikowania luzów na przegubach, drążkach, łącznikach, sworzniach, tulejach, poprzez sprawdzania wszelakich wycieków płynów, głośności wydechu, składu spalin  na weryfikowaniu oświetlenia kończąc.

Sprawdzanie-poziomu-świateł-mijania-i-drogowych

Sprawdzanie poziomu świateł mijania i drogowych

 Testowanie-sprawnosci-hamulców

Testowanie sprawności hamulców

Na koniec przeglądu pojazdu jest ocena i podsumowanie przez diagnostę stanu auta.  Dostanie pieczątkę w dowodzie rejestracyjnym czy jednak wymagana będzie wizyta u mechanika?

Szukasz szkolenia przygotowującego Cię do uzyskania uprawnień diagnosty samochodowego? Dowiedz się więcej o naszym szkoleniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *