jak_wypełnić_wniosek

Skończyliśmy kurs na Diagnostę Samochodowego, dostaliśmy zaświadczenie ukończenia kursu, jak wypełnić wniosek na egzamin kwalifikacyjny? gdzie z nim pójść? i w ogóle co dalej?

Wniosek na egzamin kwalifikacyjny

Aby zapisać się na egzamin państwowy należy wypełnić wniosek o dopuszczenie do egzaminu kwalifikacyjnego dla diagnostów samochodowych (pobierz wniosek). Sprawa niby łatwa, ale często przysparza wiele problemów, ale o tym poniżej.

Instrukcja wypełniania

Wniosek najlepiej wypełnić zgodnie z instrukcją, która znajduje się tutaj: instrukcja jak wypełnić wniosek. Dokument jest formie pliku pdf i jest tak sprytnie skonstruowany. Możemy go edytować, a potem drukujemy tylko stronę nr 2. Nie zapomnijmy go podpisać! Jeśli chcemy sprawdzić wolne miejsca na egzamin możemy wejść tutaj lub skorzystać z odnośnika wewnątrz wniosku.

Zapisy na egzamin

Teraz sprawa się lekko komplikuje, system działający w Transportowym Dozorze Technicznym jeśli chodzi o egzaminy jest dość specyficzny. Informacja o dostępnych miejscach nie jest do końca wiarygodna. Nie należy się tym sugerować i we wniosku nie możemy podawać konkretnych dat rozpoczęcia egzaminu. Zdarzało się tak, że niedoszli diagności wpisywali daty we wniosku i mimo tego zostali odrzucani z powodu dużej ilości zainteresowanych. Wtedy trzeba ponownie wypełniać wniosek i kolejny raz składać go w TDT. Jest na to sposób, zamiast daty musimy wpisać “Najbliższy wolny termin”. Dzięki temu dany wniosek będzie przesuwany, aż trafi na termin z dostępnymi miejscami.

Po złożeniu wniosku, możemy monitorować jego status wchodząc na stronę TDT status kwalifikacji na egzamin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *